Regulamin najmu samochodów oraz korzystania ze strony internetowej

Motoryzacja to Nasza pasja – od kiedy tylko sięgamy pamięcią – a tą pasją chcemy dzielić się z innymi z Wami. Niniejszy regulamin służy temu, by jasno określić w jaki sposób dzielimy się z Wami pojazdami z Naszej floty.  Dlatego prosimy – przeczytajcie uważnie zapisy Regulaminu, a w przypadku wątpliwości lub pytań cały Nasz zespół pozostaje do Waszej dyspozycji.

pozdrawiamy,
Go Cybertruck team

Ilekroć w niniejszym dokumencie użyty jest jeden z poniższych terminów należy przez nie rozumieć:

Regulamin – oznacza niniejszy dokument

Strony – Wynajmujący oraz Najemca

My,  Wynajmujący – Bartosz Zakrzewski prowadzący działalność pod firmą „Bartosz Zakrzewski Law Security, Cracow Shooting Academy – Strzelnica Kraków”, nr NIP 6792937121, nr REGON 365864284, adres stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz adres do doręczeń: ul. Ludwika Rydygiera nr 21 lok. 23, 30-695 Kraków. 

Wy, Najemca – podmiot, który korzysta z funkcjonalności Strony i dokonuje/dokonał Rezerwacji; osoba fizyczna, która ukończyła co najmniej 18 rok życia lub – w zależności od odrębnych wymogów starsza, osoba prawna, jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, ale mogąca we własnym imieniu nabywać prawa i zaciągać zobowiązania, która korzysta ze Sklepu Internetowego; Sprzedawca nie prowadzi wynajmu na rzecz osób fizycznych które nie ukończyły co najmniej 18 roku życia. 

Pojazd – oznacza wynajmowane przez Nas samochody (Tesla Cybertruck wersja Best Foundation Serie)

Konsument – osoba fizyczna dokonująca z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową (jak w art. 22.1 kodeksu cywilnego wskazano)

Przedsiębiorca indywidualny – osoby fizyczne zawierające umowę bezpośrednio związaną z prowadzoną przez nią działalnością gospodarczą, gdy z treści umowy wynika, że nie ma ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji  Informacji o Działalności Gospodarczej 

Strona internetowej – https://gocybertruck.com/

Serwis Rezerwacyjny – serwis internetowy prowadzony przez Wynajmującego, dostępny pod adresem elektronicznym https://gocybertruck.com/, za pośrednictwem którego Najemca może zapoznać się z usługami oferowanymi przez Wynajmującego oraz dokonać Rezerwacji i zawrzeć Umowę najmu.

Rezerwacja – deklaracja woli wynajęcia Pojazdu uzewnętrzniona przez Najemcę za pośrednictwem systemu dostępnego w Serwisie Rezerwacyjnym (poprzez zdalne wypełnienie elektronicznego formularza we wspomnianym systemie) lub w inny sposób – w tym osobiście i mailowo – w sposób umożliwiający Wynajmującemu identyfikację Najemcy, precyzująca ponadto Pojazd mający stanowić przedmiot Umowy najmu, termin rozpoczęcia i zakończenia Umowy najmu, opłaty i inne warunki.

Siła wyższa – zdarzenie zewnętrzne niezależne od stron stosunku prawnego, którego wystąpienia Strona, która dotknięta została działaniem Siły Wyższej, nie mogła rozsądnie przewidzieć i którego wystąpieniu nie mogła zapobiec, a które uniemożliwia tej Stronie trwale albo przejściowo wykonywanie jej praw lub obowiązków, w szczególności na gruncie danego stosunku prawnego, w szczególności: powodzie, pożary, ulewne deszcze, nawałnice, strajki, lockdown, epidemie, pandemie i inne podobne

Umowa najmu – umowa najmu Pojazdu zawierana pomiędzy Wynajmującym i Najemcą.

Usługa – usługa świadczona nieodpłatnie drogą elektroniczną polegająca na możliwości korzystania przez Najemcę z Systemu Rezerwacyjnego. 

Usługodawca – podmiot świadczący Usługę, którym jest Wynajmujący 

Usługobiorca – osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która korzysta z Usług (co do zasady będzie to Najemca) 

Preambuła

  1. Niniejszy regulamin określa zasady funkcjonowania i korzystania przez Najemcę z Usług oraz z Systemu Rezerwacyjnego jak również zasady składania Rezerwacji i zawierania Umów najmu oraz prawa i obowiązki Stron płynące z poszczególnych działań.
  2. Poniższe zapisy znajdują również zastosowanie do wszystkich przypadków dokonywania Rezerwacji oraz zawieranych Umów najmu przez Wynajmującego na rzecz podmiotów trzecich dokonywanych w ramach prowadzonej przez Wynajmującego działalności gospodarczej – chyba, że Strony ustaliły inaczej. 
  3. Wynajmujący nie prowadzi sprzedaży treści cyfrowych. 
  4. Regulamin stanowi kompleksową regulację działalności Wynajmującego prowadzonej za pośrednictwem Strony Internetowej i Systemu Rezerwacyjnego oraz zawierania umów na odległość – postanowienia niniejszego Regulaminu stosuje się, z wyłączeniem przypadków gdy stosowanie poszczególnych postanowień zostało wyraźnie wyłączone. Postanowienia Regulaminu obowiązują w każdym przypadku gdy Strony nie dokonały innych ustaleń. Każda zmiana i każde odstępstwo od stosowania niniejszych regulacji wymaga jednoznacznej zgody Wynajmującego oraz Najemcy wyrażonej w formie pisemnej lub w formie przesłanej wiadomości e-mail. W razie wątpliwości przyjmuje się, iż nie doszło do wyrażenia przez Wynajmującego zgody na zmianę lub odstępstwo od niniejszych postanowień. 
  5. Co do zasady stosuje się zapisy Regulaminu w brzmieniu z dnia potwierdzenia przyjęcia rezerwacji – ta reguła nie znajduje zastosowania gdy późniejsza zmiana przepisów i/lub Regulaminu będzie miała skutek wsteczny (tj. również dla Rezerwacji złożonych przed przywołaną zmianą). 
  6. Mając powyższe na uwadze zwracamy Państwa uwagę na możliwość zmian postanowień niniejszego Regulaminu – celem Wynajmującego jest bowiem realizacja zamówień w sposób jak najdogodniejszy dla Najemców. W tym zakresie Wynajmujący pozostaje w pełni otwarty na wszelkie dogodne dla Państwa modyfikacje, muszą one jednak zostać jednoznacznie uzgodnione. 
  7. Podkreślamy, że sytuacja prawna Najemców będących Konsumentami, Przedsiębiorcami Indywidualnymi oraz podmiotów które nie zaliczają się do powyższych grup jest odmienna – stąd prosimy o szczegółowe zapoznanie się z zapisami Regulaminu, dodatkowo zapraszamy do kontaktu w przypadku pojawienia się wątpliwości. 

Co powinienem wiedzieć zanim przejdę dalej? 

Przedmiot i ustalenia wstępne

  1. Na początek informacja kluczowa – do zawarcia Umowy najmu następuje z momentem potwierdzenia przyjęcia rezerwacji (jak szczegółowo opisano w dalszej treści Regulaminu). 
  2. Wynajmujący prowadzi działalność gospodarczą polegającą na wynajmie Pojazdów. 
  3. Wynajem odbywa się co do zasady w dwóch formach:
    • wynajem wraz z kierowcą – Pojazd w tym systemie oddawany jest do dyspozycji Najemcy z zastrzeżeniem, iż Pojazd może być prowadzony wyłącznie przez osobę wskazaną przez Wynajmującego (Najemca nie prowadzi Pojazdu). Taki wynajem może dotyczyć m.in. pokazów, eventów reklamowych, przewozów demonstracyjnych etc. 
    • wynajem zwykły – w takim przypadku Najemca może samodzielnie prowadzić Pojazd, przy tym Wynajmujący zastrzega, iż przez cały czas wraz z Najemcą w Pojeździe podróżuje osoba wskazana przez Wynajmującego która nadzoruje przejazd. 
  4. W ramach opisanej powyżej działalności gospodarczej – i do tego odnosi się Regulamin – Wynajmujący:
    • świadczy usługę elektroniczną polegającą na możliwości korzystania z Systemu Rezerwacyjnego
    • udostępnia możliwość złożenia przez Najemcę Rezerwacji
    • Wynajmujący wynajmu Pojazd na rzecz Najemcy
  5. Pojazd wynajmowany jest wyłącznie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i nie może opuszczać granic kraju (o ile co innego nie zostanie ustalone). 
  6. System Rezerwacyjny prowadzony jest za pośrednictwem funkcjonalności dostępnych na Stronie internetowej.
  7. Właścicielem Strony internetowej oraz Systemu Rezerwacyjnego jest Wynajmujący.
  8. Strona internetowa zawiera zdjęcia i opisy Pojazdów – dokładnie tych, które są wynajmowane (nie są to wizualizacje, nie są to zdjęcia poglądowe). Przy tym Pojazdy są stale wykorzystywane stąd mogą nastąpić nieznaczne różnice pomiędzy stanem ujawnionym w materiałach zdjęciowych, a stanem faktycznym. 
  9. Sklep internetowy umożliwia zapoznanie się z ofertą wynajmowanych Pojazdów oraz umożliwia złożenie Rezerwacji i zawarcie Umowy najmu. 
  10. Oferta Sklepu internetowego nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu artykułu 66 kodeksu cywilnego oraz artykułu 543 kodeksu cywilnego.
  11. Prosimy mieć na uwadze, iż mogą wystąpić pomyłki w opisach i/lub zdjęciach Pojazdów prezentowanych w Sklepie Internetowym – w przypadku ich wystąpienia lub dostrzeżenia, prosimy o kontakt – na pewno znajdziemy rozwiązanie. 

Czego potrzebuję by skorzystać ze Sklepu internetowego?

Wymagania techniczne

  1. Do korzystania z Systemu Rezerwacyjnego w tym zapoznania się z prezentacją Pojazdów, złożenia Rezerwacji oraz zawarcia Umowy najmu niezbędną są: urządzenie z dostępem do Internetu, aktywne konto pocztowe e-mail, włączona obsługa plików cookies.
  2. Ponad powyższe konieczne jest korzystanie przez Najemcę z jednej z dostępnych na rynku przeglądarek internetowych: Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge (zalecamy używanie najbardziej aktualnej wersji obejmującej bieżące aktualizacje), korzystanie z innej przeglądarki internetowej może, ale nie musi skutkować nieprawidłowym funkcjonowaniem Strony Internetowej, a w konsekwencji brakiem możliwości korzystania z Systemu Rezerwacyjnego i /lub  złożenia Rezerwacji 
  3. Korzystanie z Systemu Rezerwacyjnego wiąże się z wykonywaniem Usługi – jest to świadczenie nieodpłatne, umowa ta może zostać rozwiązana w dowolnym momencie przez Usługobiorcę oraz Usługodawcę. Rozwiązanie umowy o Usługi nie wpływa na ważność innych umów zawartych pomiędzy Stronami – w tym ewentualnie zawartych Umów najmu, nie wpływa również w jakikolwiek sposób na prawa Najemcy w zakresie rękojmi, gwarancji, odstąpienia od umowy i inne. 
  4. Umowa o Usługi zostaje zawarta z momentem rozpoczęcia przez Najemcę korzystania z Systemu Rezerwacyjnego.
  5. Umowa o Usługi wygasa z momentem gdy Umowa najmu zostanie zrealizowane – przez co rozumie się wykonanie odrębnie zawartej Umowy najmu lub gdy Rezerwacja zostanie anulowana ewentualnie nie dojdzie do zawarcia Umowy najmu z innych przyczyn oraz gdy wystąpią inne przyczyny – prawem przewidziane.

Jak mogę złożyć Rezerwacją? Kiedy dochodzi do zawarcia Umowy najmu i z czym się to wiąże?

Składanie Rezerwacji, zawarcie Umowy najmu

Rezerwację możecie złożyć na wiele sposób – wybierzecie najwygodniejszy dla siebie (zawsze też służymy pomocą – dane kontaktowe w Regulaminie). 

Przebieg procesu składania Rezerwacji zależny jest od sposobu jaki wybierzecie – szczegółowe informacje przekazujemy poniżej. Niemniej wspólny jest przebieg ogólnej procedury którą przedstawia następujący schemat:

  1. Zapoznajecie się z Naszą ofertą, analizujecie, wybieracie – na koniec podejmujecie decyzję,
  2. W kolejnym kroku dokonujecie Rezerwacji, 
  3. Potwierdzamy Rezerwację – w tym momencie dochodzi do zawarcia Umowy najmu, a Strony stają się względem siebie zobowiązane do spełnienia umówionego świadczenia,
  4. Spotykamy się w umówionej dacie i miejscu – w toku tego spotkania, jeszcze przed wydaniem Pojazdu, dochodzi do potwierdzenia warunków zawartej Umowy najmu oraz weryfikacji zgodności danych i oświadczeń podanych przez Najemcę ze stanem faktycznym. 

 

Złożenie Rezerwacji za pomocą Systemu Rezerwacyjnego

  1. Zawarcie Umowy najmu zawsze poprzedzone jest złożeniem Rezerwacji – zgodnie z procedurą opisaną poniżej. 
  2. Złożenie Rezerwacji możliwe jest za pomocą Systemu rezerwacyjnego – nie trzeba się logować, nie ma możliwości założenia konta. 
  3. Złożenie Rezerwacji odbywa się poprzez wypełnienie formularza rezerwacji co następuje poprzez postępowanie zgodnie z poleceniami i komunikatami jakie wyświetlane będą przez system elektroniczny – w tym celu Najemca zobowiązany jest do postępowania zgodnie z instrukcjami i wedle procedury zamieszczonych na Stronie internetowej Wynajmującego, w szczególności konieczne jest:
    • wypełnienie formularza Rezerwacji poprzez wprowadzenie koniecznych danych, w tym: wybranie przez Najemcę Pojazdu który chce zarezerwować i który będzie przedmiotem późniejszej Umowy najmu, wskazanie terminu rozpoczęcia okresu najmu oraz jego zakończenia, wybór miejsca gdzie Pojazd zostanie przedstawiony do dyspozycji Najemcy oraz zwrócony po zakończeniu Umowy najmu, wybór opcji wynajmu z kierowcą lub wynajmu zwykłego
    • wybór metody płatności
    • potwierdzenie zapoznania się i akceptacji Regulaminu – warunkiem złożenia Rezerwacji jest zaznajomienie się i pełna akceptacja Regulaminu
    • potwierdzenie zgodności Rezerwacji z zamierzeniami Najemcy
    • ostateczne potwierdzenie Rezerwacji skutkujące jej złożeniem poprzez wybór opcji „Rezerwuję z obowiązkiem zapłaty”
    • uiszczenie uzgodnionej należności
    • przypominamy! rezerwacji nie mogą dokonać osoby fizyczne nie dysponujące pełną zdolnością do czynności prawnych (w szczególności osoby które nie ukończyły 18 roku życia) 
    • jeżeli chcesz prowadzić Pojazd – sprawdź czy spełniasz wymagane kryteria (opisane dalej w Regulaminie)
  4. Po wypełnieniu formularzy elektronicznych w Systemie rezerwacyjnym, dokonana Rezerwacja zostanie zweryfikowana przez Wynajmującego. W zależności od wyniku weryfikacji, złożona Rezerwacja zostanie odrzucona, przyjęta lub Wynajmujący zwróci się o podanie dodatkowych danych. 
  5. W przypadku pozytywnej weryfikacji Rezerwacji, Najemca otrzymuje wiadomość e-mail na wskazany przez siebie adres poczty elektronicznej zawierającą podsumowanie Rezerwacji  – m.in. wskazanie Pojazdu, Wybrana data najmu, miejsca wydania i zwrotu Pojazdu, łącznej należności. Taka wiadomość stanowi potwierdzenie przyjęcia Rezerwacji i z tym momentem dochodzi do związania Stron Umową najmu na warunkach jak w potwierdzeniu przyjęcia Rezerwacji wskazano – stąd prosimy o uważne zapoznanie się z zawartymi tam informacjami i danymi. Jednak nic straconego – jeśli zauważycie jakikolwiek błąd lub inny element który nie jest zgodny z Waszą wolą – od razu skontaktujcie się z Nami. Jeśli zadziałacie bezzwłocznie, jest szansa by wprowadzić zmiany w ostatniej chwili. 
  6. Do momentu przesłania potwierdzenia przyjęcia rezerwacji Strony nie są związane jakąkolwiek umową lub innym węzłem obligacyjnym.  Do chwili jw. określono Najemca może w dowolnym momencie wycofać się z Rezerwacji, co nie będzie wiązało się z żadnymi konsekwencjami, w szczególności Najemca nie będzie zobowiązany do zapłaty jakichkolwiek kwot, a w przypadku wyboru w Systemie rezerwacyjnym opcji płatności błyskawicznych oraz wcześniejszego uiszczenia płatności – wpłacone środki zostaną Najemcy zwrócone w całości w terminie do 14 dni. 
  7. Potwierdzenie przyjęcia rezerwacji może być uzależnione od dokonania przez Najemcę wpłaty określonej kwoty tytułem m.in. zaliczki lub zadatku. W przypadku gdy Najemca zobowiązany jest do zapłaty kwot na podstawie zgłoszonej Rezerwacji, a przed zawarciem Umowy najmu – potwierdzenie przyjęcie rezerwacji może być uzależnione od dokonania umówionej zapłaty. 
  8. Na wszystkie wykonane usługi wystawiane są paragony fiskalne lub faktury VAT. W tym miejscu wskazujemy, iż w przypadku udokumentowania pierwotnego zakupu paragonem fiskalnym, późniejsze wystawienie faktury VAT możliwe będzie wyłącznie w przypadku gdy paragon zawierać będzie numer NIP nabywcy. Faktura VAT wystawiana jest do paragonu w terminach określonych aktualnymi przepisami. Tym samym Najemca pragnący zachować możliwość zwrócenia się o fakturę VAT w okresie późniejszym zobowiązany jest do poinformowania o tym Wynajmującego oraz podania numeru NIP celem jego zawarcia na paragonie fiskalnym – przed wystawieniem paragonu (stosowną informację o woli uzyskania faktury Vat należy zgłosić na etapie dokonywania Rezerwacji).
  9. Złożenie Rezerwacji równoznaczne jest z wyrażeniem zgody na otrzymywanie faktur lub innych dokumentów rozrachunkowych drogą elektroniczną o jakiej mowa w art. 106n ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, co jest równoznaczne z rezygnacją z otrzymywania faktury w postaci tradycyjnej (papierowej). Najemca może cofnąć taką zgodę w dowolnej  chwili – informując o tym Wynajmującego elektronicznie lub pisemnie.
  10. Faktury korygujące przesyłane będą droga elektroniczną – z wyłączeniem przypadków złożenia oświadczenia o którym mowa w pkt. powyżej.
  11. Brak terminowej płatności może rodzić dla Najemcy negatywne konsekwencje – w tym anulowanie Rezerwacji.

 

Złożenie zamówienia z wyłączeniem Sklepu internetowego 

  1. Najemca może złożyć Rezerwację również bez posługiwania się Systemem rezerwacyjnym w następujących formach:
    • e-mail – przesyłając Rezerwację na adres e-mail cybertruckpoland@gmail.com. W wiadomości prosimy precyzyjnie opisać jaki Pojazd chcecie wynająć, w jakiej formule (z kierowcą czy sami chcecie prowadzić), kiedy chcecie rozpocząć najem i kiedy go zakończyć oraz skąd chcecie odebrać Pojazd i gdzie go zwrócić. Dla ułatwienia i przyśpieszenia możecie podać Nam swój numer telefonu do kontaktu (ale nie jest to konieczne)
    • osobiście – zapraszamy do Naszej siedziby 
  2. Każdorazowo po złożeniu Rezerwacji, Najemca – na podany przez siebie adres e-mail – otrzyma podsumowanie rezerwacji. 
  3. W dalszej kolejności stosuje się odpowiednio zapisy pkt. 4-11 procedury przewidzianej dla złożenia zamówienia z wykorzystaniem Systemu rezerwacyjnego (zapisy te znajdują się powyżej). 

Jak korzystać z Systemu Rezerwacyjnego?

Zasady korzystania z Systemu Rezerwacyjnego

Osoby korzystające z Systemu Rezerwacyjnego:

  • zobowiązane są do korzystania z Systemu Rezerwacyjnego zgodnie z jego przeznaczeniem oraz do podejmowania wyłącznie działań mieszczących się w ramach obowiązującego porządku prawnego oraz przestrzegania zasad współżycia społecznego
  • podawania w procesie ewentualnej rejestracji oraz w procesie składania Rezerwacji prawdziwych danych osobowych, podatkowych i adresowych
  • nieprzekazywania treści zabronionych przez obowiązujące prawo m.in. treści propagujących przemoc lub nienawiść, zniesławiających lub naruszających dobra osobiste innych osób, jak również inne prawa osób trzecich
  • korzystania z Systemu Rezerwacyjnego w sposób nie zakłócający jego funkcjonowania, w szczególności poprzez użycie określonego oprogramowania lub urządzeń
  • niepodejmowania działań takich jak: rozsyłanie lub umieszczanie w ramach Systemu rezerwacyjnego niezamówionej informacji handlowej (spam),
  • korzystania z Systemu Rezerwacyjnego w sposób nieuciążliwy dla innych osób oraz dla Wynajmującego 
  • korzystania z wszelkich treści zamieszczonych w Systemie rezerwacyjnym jedynie w zakresie własnego użytku osobistego.

Jeżeli w Waszej ocenie jakakolwiek treść zawarta na Stronie internetowej lub w Systemie rezerwacyjnym narusza prawo lub Wasze interesy – prosimy o niezwłoczny kontakt. Po otrzymaniu zawiadomienia bezzwłocznie przystąpimy do dalszych działań celem oceny zgłoszenia oraz ewentualnego wdrożenia dalszych działań. 

Jaką kwotę jestem zobowiązany zapłacić? W jaki sposób mogę uregulować należność?

Cena, płatności

  1. Wynajmujący o łącznej należności informuje Najemcę w toku dokonywania Rezerwacji, przed wyborem opcji „Rezerwuję z obowiązkiem zapłaty”. Łączna suma do zapłaty określana dalej będzie „Ceną”
  2. Ceny stanowią ceny brutto (tj. zawierają należny podatek Vat) i wyrażone są w polskich złotych (PLN).
  3. Jeżeli Cena jest ceną promocyjną (obniżoną w ramach poszczególnych akcji, promocji etc.) obok ceny aktualnej może znajdować się informacja o cenie sprzed obniżki – zgodnie z przepisami prawa. 
  4. O dostępnych sposobach płatności Najemca informowany jest w toku składania Rezerwacji. 
  5. Jeżeli z danym sposobem płatności wiąże się dla Najemcy dodatkowy koszt, Najemca zostanie o takim fakcie oraz wysokości dodatkowej opłaty wyraźnie poinformowany jeszcze przed ostateczną akceptacją danej formy płatności.
  6. Warunki płatności w tym termin do jej dokonania zostaną Najemcy w sposób jednoznaczny przekazane za pośrednictwem systemu teleinformatycznego jeszcze przed złożeniem Rezerwacji.
  7. W określonych przypadkach mogą wystąpić ograniczenia w formie zapłaty – co wynika z przepisów (m.in. brak jest możliwości zapłaty kwoty przekraczającej 15.000 zł w gotówce) lub ograniczeń poszczególnych systemów płatności. 

Jakie są zasady najmu Pojazdu? Kto może prowadzić?

Zasady wynajmu

Zasady korzystania z Pojazdu – w tym wskazanie kto może prowadzić jako kierowca – zawarte zostały w końcowej części Regulaminu w dziale „Zasady wynajmu”. Koniecznie przeczytajcie je uważnie!

Chciałbym zmienić/odwołać Rezerwację

Odwołanie Rezerwacji

  1. Podkreślamy, iż z chwilą potwierdzenia przyjęcia Rezerwacji dochodzi do związania Stron Umową najmu. Wynika to po m.in. z tego, że dokonując Rezerwacji u Nas wybieracie jeden, konkretny Pojazd. W większości przypadków wynajmując auto określacie tylko segment / rodzaj pojazdu, a dopiero później dowiadujecie się jaki model / marka zostaną Wam wydane – u Nas jest prościej, przedstawiamy do najmu konkretny Pojazd zgodny z zamówieniem. 
  2. Zgodnie z art. 38 ust 1 p. 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 r o prawach konsumenta prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów najmu pojazdów – niemniej wiemy, że w życiu zdarzają się sytuacje niespodziewane, dlatego też wprowadzamy możliwość anulowania Rezerwacji (rozwiązania zawartej Umowy najmu) wedle poniższych zasad:
    • w terminie do 24 godzin przed umówionym wydaniem Pojazdu, Najemca może anulować Rezerwację (co równoznaczne jest z rozwiązaniem Umowy najmu) bez obciążenia kosztami – w takim przypadku Wynajmujący dokona zwrotu wszystkich wpłaconych przez Najemcę kwot, a najemca nie zostanie obciążony dodatkowymi kosztami / opłatami etc. 
    • anulowanie Rezerwacji przez Najemcę na 24 godziny przed umówionym wydaniem Pojazdu lub w terminie krótszym spowoduje, iż zwrotowi na rzecz Najemcy ulegnie 50% Ceny.
  3. Zmiana warunków Umowy najmu (po związaniu Stron jej postanowieniami) możliwa jest wyłącznie za zgodą obu Stron – stąd prosimy, jeżeli stanie się coś ważnego i chcecie zmienić Rezerwację – skontaktujcie się Nami, spróbujemy ustalić rozwiązanie korzystne dla obu Stron (np. zmienić termin, skrócić okres najmu etc.).  
  4. W celu odwołania Rezerwacji prosimy o skorzystanie z opcji „Odwołaj rezerwację” dostępnej na Stronie Internetowej lub o kontakt z Nami (mailowy, telefoniczny, osobisty). 

Co jeśli chciałbym zgłosić reklamację?

Procedura reklamacji

  1. Dokładamy wszelkich starań by świadczone przez Nas usługi spełniły Wasze oczekiwania, ale wiemy, że nie zawsze wszystko przebiega po Naszej myśli – dlatego też poniżej przedstawiamy procedurę złożenia reklamacji. 
  2. Reklamacje mogą być zgłoszone:
    • w formie pisemnej – poprzez przesłanie pisma na adres Bartosz Zakrzewski ul. Obrońców Modlina 7, 30-733 Kraków z dopiskiem „Tesla”
    • w formie elektronicznej – poprzez przesłanie e-maila na adres cybertruckpoland@gmail.com
    • w formie elektronicznej – poprzez skorzystanie z formularza kontaktowego na Stronie internetowej
    • telefonicznie – pod numerem telefonu +48 570 104 037 (przy czym a forma dostępna jest jedynie w dni powszechne, w godz. 10.00-18.00)
  3. Każdorazowo zgłoszenie reklamacji powinno zawierać: dane zgłaszającego – w tym dane kontaktowe, opis problemu, stanowisko / żądanie składającego reklamację.
  4. Reklamacja rozpatrywana jest w ciągu 14 dni od Wybrana data zgłoszenia. Przy czym w toku oceny zasadności zgłoszonej reklamacji może okazać się konieczne pozyskanie dodatkowych wyjaśnień, materiałów lub informacji – w takich przypadkach pełna procedura reklamacyjna może trwać dłużej niż 14 dni.  

Zasady korzystania z Pojazdu

Najważniejsze informacje

  1. Najemcami – niezależnie od formuły najmu – nie mogą być osoby fizyczne nie dysponujące pełną zdolnością do czynności prawnych (w szczególności osoby niepełnoletnie).
  2. Pojazdem mogą kierować wyłącznie osoby które ukończyły 26 lat, posiadają ważne i uznawane na terytorium RP prawo jazdy od co najmniej 3 lat oraz nie znajdują się w stanie wyłączającym zdolność do prowadzenia pojazdów samochodowych i tylko takie na które Wynajmujący wyraził zgodę – dotyczy wynajmy zwykłego.
  3. W Pojeździe – w czasie jego ruchu – cały czas obecna będzie osoba wskazana przez Wynajmującego (dalej zwana Instruktorem) która nadzorować będzie sposób korzystania z Pojazdu przez Najemcę. W przypadku wynajmu z kierowcą funkcję kierowcy spełnia Instruktor, w przypadku wynajmu zwykłego Najemca zobowiązany jest do stosowania do się do zaleceń i poleceń Instruktora.

 

Odpowiedzialność Stron

  1. Strony ponoszą wzajemną odpowiedzialność na zasadach prawem przewidzianych, chyba że inaczej zastrzeżono w Regulaminie lub uzgodniono między Stronami.  
  2. Wynajmujący jest odpowiedzialny jedynie za straty lub szkody poniesione przez Najemcę lub osoby trzecie w związku z wynajętym pojazdem lub jego użytkowaniem, gdy straty lub szkody spowodowane zostały z winy Wynajmującego – z zastrzeżeniem gdy inny rodzaj odpowiedzialności wynika wprost z bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa. 
  3. Najemca odpowiada za szkody wyrządzone przez siebie oraz osoby korzystające z Pojazdu za jego zgodą. 
  4. Najemca ponosi odpowiedzialność za zobowiązania (w tym kary, grzywny, manWybrana data, opłaty etc.) powstałe w związku z korzystaniem z Pojazdu przez Najemcę.
    Najemca jest odpowiedzialny w szczególności za delikty karne, w tym za wykroczenia drogowe, które miały miejsce w czasie trwania Umowy Najmu (nie stosuje się dla formuły najmu z kierowcą). Najemca akceptuje, że w przypadku otrzymania stosownego wezwania Wynajmujący udostępni Policji lub innym upoważnionym organom dane osobowe Najemcy. 
  5. Pozostawienie dokumentów i/ lub kluczyków w Pojeździe jest zabronione i może spowodować odmowę wypłaty sumy ubezpieczenia oraz obciążenie Najemcy obowiązkiem naprawienia szkody w pełnej wysokości.
  6. W przypadku utraty (w tym zniszczenia lub zagubienia) dokumentów i/lub kluczyków do Pojazdu, Najemca obciążony zostanie faktycznymi kosztami usprawnienia Pojazdu (wymiany zamków, przerejestrowania, pozyskania wtórników dokumentów etc.). 
  7. Zapisów 4-7 powyżej nie stosuje się do formuły wynajmu z kierowcą.
  8. Najemca przed rozpoczęciem prowadzenia Pojazdu obowiązany jest zapoznać się z warunkami ubezpieczenia Pojazdu i jest świadomy, że w przypadku ich naruszenia i ze skutkiem w postaci odmowy świadczenia ze strony Ubezpieczyciela zobowiązany będzie do pokrycia ewentualnych szkód w całości. 
  9. Odpowiedzialność Najemcy obejmuje również szkody wyrządzone w wyposażeniu dodatkowym Pojazdu.
  10. Odpowiedzialność Najemcy obejmuje również utracone przez Wynajmującego korzyści. 

 

Wydanie i zwrot Pojazdu

  1. Każdorazowo przy wydaniu Pojazdu Nasz Instruktor chętnie udzieli informacji o Pojeździe i udzieli odpowiedzi na pytania. W przypadku najmu zwykłego obowiązkowe jest również odbycie szkolenia jakie przeprowadzone zostanie przez Instruktora przed rozpoczęciem jazdy.  
  2. Najemca zobowiązany jest do odbioru oraz zwrotu Pojazdu w ustalonym przez Strony miejscu i czasie. Zwrot może nastąpić tylko do rąk uprawnionego przedstawiciela Wynajmującego. 
  3. W przypadku najmu zwykłego z wydania i zwrotu Pojazdu sporządza się protokół. W przypadku wynajmu z kierowcą nie sporządza się protokołu, przy czym Najemca może zgłosić dodatkowe uwagi w momencie wydania i zwrotu Pojazdu. 
  4. Samowolne przedłużenie wynajmu bez uzyskania akceptacji Wynajmującego, powoduje brak ochrony z tytułu polisy Auto Casco, bądź innych gwarancji ubezpieczeniowych. Dodatkowo opóźnienie w zwrocie pojazdu przekraczające 24 godziny może zostać potraktowane przez Wynajmującego jako przestępstwo przywłaszczenia. 
  5. Najemca ma obowiązek zwrotu Pojazdu czystego, sprawnego technicznie, nieuszkodzonego. 

 

Zasady korzystania z Pojazdu

  1. Najemca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów prawa w szczególności dot. korzystania z pojazdów mechanicznych, w tym prawa o ruchu drogowym. 
  2. Najemca zobowiązany jest do dochowania należytej dbałości o Pojazd, w szczególności użytkowania Pojazdu zgodnie z prawidłami normalnej eksploatacji (w tym co do dopuszczalnego obciążenia), niepozostawiania Pojazdu otwartego, nie przechowywania obu kluczyków w tym samym miejscu, zabezpieczenia Pojazdu przed kradzieżą. Na Najemcy spoczywa obowiązek zwrotu Pojazdu w stanie niepogorszonym ponad normalne zużycie. Należyta dbałość dotyczy również używania Pojazdu w sposób który nie rodzi zagrożenia uszkodzeniem lub zabrudzeniem jego wnętrza.
  3. Pojazd każdorazowo przedstawiany jest do wydania Najemcy w należytym stanie technicznym i jest przygotowany do normalnego użytku, w szczególności oznacza to, iż Pojazd spełnia wszelkie określone przepisami wymagania co do wyposażenia oraz stanu technicznego oraz zaopatrzony jest we wszelkie wymagane obowiązującymi przepisami dokumenty i ubezpieczony.
  4. Instrukcja obsługi, dokumenty Pojazdu, potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia, kluczyki znajdować będą się w posiadaniu Instruktora i nie są wydawane Najemcy – niezależnie od formuły najmu. 
  5. Czynności z zakresu sprawdzenia i obsługi Pojazdu mogą być wykonane w dowolnym momencie przez Instruktora. 
  6. Najemca co do zasady nie jest obciążony opłatami związanymi z ładowaniem oraz parkowaniem pojazdu, chyba że zostanie to inaczej ustalone w trakcie najmu z instruktorem.
  7. Ładowanie Pojazdu (jest to samochód elektryczny) każdorazowo dokonywane jest przez Instruktora – Najemca nie może podłączać i odłączać Pojazdu od ładowarki , chyba że Instruktor wyrazi na to zgodę.
  8. W czasie użytkowania Pojazdu (nie dotyczy jazd z kierowcą), Najemca zobowiązany jest do rutynowej kontroli wskaźników znajdujących się na desce rozdzielczej. W razie stwierdzenia nieprawidłowości w działaniu któregokolwiek z elementów lub sygnalizacji wskaźników wskazujących na możliwość wystąpienia awarii w przypadku dalszego użytkowania Pojazdu, Najemca zobowiązany jest do natychmiastowego zatrzymania pojazdu i poinformowania Instruktora o zauważonych komunikatach. Podczas parkowania Pojazdu nawet na krótką chwilę, Najemca zobowiązany jest do użycia wszelkich zabezpieczeń znajdujących się w pojeździe, w szczególności zabezpieczeń antykradzieżowych.
  9. Najemca nie może oddawać Pojazdu w podnajem, używanie, użytkowanie etc. jakimkolwiek osobom trzecim. 
  10. Pojazd nie może być używany niezgodnie z zasadami prawa, jego przeznaczeniem lub powszechnie przyjętymi normami tj. w szczególności:
    • w sposób niezgodny z zasadami i normami prawa, w szczególności Prawa o Ruchu Drogowym
    • przez osobę inną niż Najemca o ile osoba ta nie została wcześniej wskazana i zaakceptowana przez Wynajmującego. 
    • przez osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, narkotyków, leków halucynogennych lub innych substancji wpływających na zdolność kierowania pojazdami
    • wbrew przepisom drogowym, celnym lub innym obowiązującym na terenie Polski oraz – ewentualnego – kraju używania, w przypadku uzyskania pisemnego zezwolenia Wynajmującego na opuszczenie terenu Polski
    • poza granicami Polski z wyłączeniem przypadków uzyskania pisemnej zgody Wynajmującego.
    • w wyścigach, rajdach lub jakichkolwiek innych celach sportowych
    • do wykonywania działalności zarobkowej z wyłączeniem przypadków uzyskania pisemnej zgody Wynajmującego
    • do holowania innych pojazdów, przyczep lub innych przedmiotów
    • do przewozu substancji łatwopalnych, niebezpiecznych, jak również toksycznych, korodujących, radioaktywnych oraz innych szkodliwych
    • do przewozu rzeczy, które z powodu swego zapachu lub właściwości mogą spowodować uszkodzenie pojazdu i narazić Wynajmującego na stratę czasu lub należności zanim pojazd będzie mógł być ponownie wynajęty
    • do przewozu żywych zwierząt z wyłączeniem przypadków uzyskania pisemnej zgody Wynajmującego
    • do jazdy po nieutwardzonych drogach lub drogach, których nawierzchnia lub stan mogą spowodować uszkodzenie zawieszenia pojazdu, kół, opon lub innych elementów pojazdu
    • zabroniony jest montaż w Pojeździe jakichkolwiek akcesoriów (w tym: bagażniki dachowe, relingi, CB radio) bez odrębnej zgody Wynajmującego
    • zabronione jest palenie w Pojeździe tytoniu lub nowatorskich wyrobów tytoniowych (m.in. e-papieros, IQOS, NEO GLO, Vuse, etc.). 
  11. Najemca pozostaje odpowiedzialny za zapewnienie by powyższe zasady przestrzegane były przez wszystkie osoby korzystające z Pojazdu (w tym pasażerów).

 

Wypadki, kradzieże i awarie

  1. W razie zaistnienia wypadku lub kradzieży Najemca zobowiązany jest natychmiast powiadomić Policję oraz Wynajmującego. Najemca nie ma prawa do wyrażania zgody na akceptację roszczeń drugiej strony, w szczególności Najemcy nie przysługuje prawo reprezentowania Wynajmującego i składania imieniem Wynajmującego jakichkolwiek oświadczeń. Ewentualne skutki oświadczeń własnych Najemcy lub oświadczeń złożonych – mimo zakazu – imieniem Wynajmującego obciążają w całości Najemcę.  Najemca  bezzwłocznie powiadomi Wynajmującego o zdarzeniu, w tym o wszelkich uszkodzeniach Pojazdu. 
  2. Najemca zobowiązany jest przekazać Wynajmującemu pisemny raport ze szkicem sytuacyjnym, który w szczególności powinien zawierać nazwiska i adresy zaangażowanych osób oraz świadków zdarzenia, jak również numery rejestracyjne uczestniczących pojazdów. W przypadku uszkodzenia lub kradzieży Pojazdu Umowa Najmu zostanie zakończona w dniu zgłoszenia przez Najemcę  faktu uszkodzenia lub kradzieży wynajętego Pojazdu.
  3. Najemca zobowiązany jest – również w okresie po zakończeniu Umowy – do współdziałania z Wynajmującym w zakresie prowadzonych postępowań likwidacyjnych, sądowych, karnych, w sprawach o wykroczenia i innych. 
  4. W przypadku awarii Pojazdu, Najemca bezzwłocznie poinformuje Wynajmującego o jej zaistnieniu oraz przekaże szczegółowy opis usterki celem podjęcia decyzji co do możliwości dalszego korzystania z Pojazdu. 

 

Ubezpieczenie

Wynajmujący zapewnia ubezpieczenie zgodnie z polisą ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej na warunkach tej polisy,  wyłącznie tym osobom, które używają Pojazdu za jego zgodą.

Jak przetwarzane są moje dane osobowe?

Dane osobowe, ogólne klauzule RODO

  1. Administratorem danych osobowych podanych przez Najemcę w ramach rejestracji konta użytkowania lub składania zamówień jest Wynajmujący.
  2. Podane dane osobowe przetwarzane i wykorzystywane będą w celu obsługi Rezerwacji, wykonania Umowy najmu, przeprowadzenia procesów płatniczych (w tym ewentualnego zwrotu uiszczonych środków), obsługi zgłoszeń reklamacyjnych, dochodzenia i ochrony przed dochodzonymi roszczeniami, ewentualnie w celach marketingowych.
  3. Klient ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, wprowadzania zmian w ich treści oraz żądania zaprzestania wykorzystywania danych osobowych i usunięcia ich z baz danych, obsługiwanych przez Wynajmującego.
  4. Podanie danych osobowych odbywa się na zasadzie dobrowolności.
  5. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych oraz stosowania cookies opisane zostały w odrębnym dokumencie. 

Czy Strona internetowa i Sklep internetowy są w jakiś sposób chronione?

Prawa autorskie

  1. Opowiadając bardzo krótko – tak, są chronione.
  2. Strona internetowa oraz Sklep internetowy chronione są przepisami z zakresu prawa autorskiego oraz własności intelektualnej. Usługobiorca i Najemca mogą korzystać z ww. na podstawie udzielonej przez Usługodawcę niewyłącznej, nieodpłatnej i nieprzenoszalnej licencji do korzystania z autorskich praw majątkowych do utworów zamieszczonych na Stronie internetowej oraz w Sklepie internetowym (np. do opisów poszczególnych Pojazdów) jedynie w celu skorzystania z Usług, złożenia Rezerwacji i zawarcia Umowy najmu. Korzystanie ze Strony internetowej i Sklepu internetowego oraz ich zawartości jest dozwolone dla potrzeb własnych i niekomercyjnych Użytkownika.
  3. Licencja o jakiej mowa powyżej wygasa z dniem rozwiązania umowy o Usługi. 
  4. Nie jest dopuszczalne dokonywanie kopiowania, reprodukcji czy utrwalania treści zawartych na Stronie internetowej oraz Sklepie internetowym w celach komercyjnych, handlowych etc. 

Czy powinienem wiedzieć o czymś jeszcze?

Postanowienia końcowe

  1. Niniejszy Regulamin obowiązuje wobec wszystkich transakcji, z wyłączeniem przypadków, gdy Strony dokonały jednoznacznie odrębnych ustaleń – z zachowaniem formy pisemnej lub mailowej.
  2. Aktualna treść Regulaminu dostępna jest na Stronie internetowej, a Wynajmujący umożliwia pobranie  pełnej treści Regulaminu nieodpłatnie – wprost ze Strony internetowej. Na żądanie Najemcy może być ona przesłana w formie elektronicznej na wskazany przez Najemcę adres poczty elektronicznej lub w formie wydruku papierowego na wskazany przez Najemcę adres – Wynajmujący zastrzega sobie obciążenie Najemcy kosztami przesyłki.
  3. Zmiany Regulaminu odbywają się poprzez modyfikację treści umieszczonej na Stronie internetowej. Wynajmujący wyraźnie zastrzega sobie prawo do zmiany brzmienia Regulaminu, w szczególności gdy zmiana taka będzie stanowiła konsekwencję zmiany przepisów lub decyzji kompetentnych organów.
  4. Wszelkie ewentualne spory Strony starać będą się rozwiązać na drodze polubownej – zapis ten nie stanowi zapisu na sąd polubowny, a wniesienie powództwa nie musi być poprzedzone podjęciem rokowań, mediacji, negocjacji etc.
  5. Jeżeli Wynajmujący odmówi uznania reklamacji lub jeżeli Najemca będący Konsumentem nie zgadza się na załatwienie reklamacji w sposób proponowany przez Wynajmującego, Najemca ma możliwość skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego lub skorzystania z pozasądowych sposobów rozstrzygania sporów i dochodzenia roszczeń. W szczególności może się zwrócić do Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej (adres: Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Krakowie, ul. Ujastek 7, 31-752 Kraków). Konsument może również wystąpić z wnioskiem o rozpoznanie sporu dotyczącego zawartej Umowy przez stały sąd polubowny działający przy Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej. Zasady dostępu do tych procedur dostępne są w siedzibach lub na stronach internetowych podmiotów uprawnionych do pozasądowego rozpatrywania sporów, czyli w szczególności są to rzecznicy praw konsumenta lub Wojewódzkie Inspektoraty Inspekcji Handlowej, których lista jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pod adresem https://uokik.gov.pl/pomoc.php.
  6. W przypadku Klientów niebędących Konsumentami lub Przedsiębiorcami Indywidualnymi wszelkie spory wszelkie spory rozstrzygać będzie sąd właściwy miejscowo dla siedziby Spółki, wyłączone jest pozasądowe rozwiązywanie sporów.
  7. Żadne z postanowień niniejszego Regulaminu nie może naruszać imperatywnych lub semi-imperatywnych norm prawa. W przypadku niezgodności postanowień Regulaminu ze wskazanymi normami pierwszeństwo przyznać należy tym normom w szczególności w zakresie ochrony praw konsumenta.
  8. Wynajmujący ponosi odpowiedzialność z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy, przy tym w przypadku umów innych, niż zawierane z Konsumentami lub Przedsiębiorcami indywidualnymi odpowiedzialność Wynajmującego ograniczona jest do wysokości umówionej Ceny.
  9. Językiem obowiązującym w relacjach Stron jest język polski. 
  10. Regulamin wchodzi w życie z dniem 18.09.2024
×